STRONA GŁÓWNA

Mistrzostwa wędkarstwa podlodowego 2012

12.02.2012r., w niedzielę, odbyła się pierwsza tura mistrzostw naszego koła wędkarskiego w wędkarstwie podlodowym. Pierwszym akwenem został Lipionek. Mimo, że aura zbytnio nie sprzyjała, bo wiał bardzo zimny i przenikliwy wiatr, do zawodów stawiło się 24 zawodników w kategorii senior i 3 zawodników w kategorii junior. Każdy z zawodników wylosował swój sektor i przed godz. 13.00. rozpoczął przygotowywanie przerębli do połowu. Łowienie trwało do godz. 16.00. i o tej godzinie zakończono zawody. Ważono tylko wymiarowe sztuki gatunków poza okresem ochronnym. W klasyfikacji seniorów aż dziesięciu zawodników złowiło powyżej kilograma ryb. Na czele stawki uplasował się Łukasz Czerepaniak z wynikiem 4489g, drugie miejsce zajął Marek Masloch z wynikiem 3552g, a trzecie miejsce przypadło Franciszkowi Latuszewskiemu z wynikiem 2157g. Następni zawodnicy: 4 miejsce, Dariusz Matuszkiewicz, 2156g; 5 miejsce, Arkadiusz Kiedrowski, 2011g; 6 miejsce, Krzysztof Słomian, 1918g; 7 miejsce, Edmund Lemańczyk, 1643g; 8 miejsce, Jacek Szachowski, 1491g; 9 miejsce, Jarosław Ilgert, 1367g i 10 miejsce, Stanisław Gliszczyński, 1081g. Największą rybę złowił Stanisław Kornaś - okoń, 23,2cm, 160g. W kategorii juniorów zwyciężył Gniewomir Śpiołek przed Emilianem i Tomirem z tej samej rodziny.
          Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem nagród i wspólnym ogniskiem, bardzo oczekiwanym przez zziębniętych, ale rozemocjonowanych uczestników.
          26.02.2012r, również w niedzielę, odbyła się druga tura mistrzostw. Podobnie jak w pierwszej, wzięło w niej udział 24 zawodników w kategorii senior, ale tylko dwóch w kategorii junior. Warunki pogodowe różniły się tylko wyższą temperaturą powietrza, ale przy silnym północnym wietrze w ogóle nie odczuwalną. Zmienił się akwen - rozgrywki odbyły się na Głęboczku. Wędkowano od 13.30 do 16.30. Drugą turę rozgrywek seniorów wygrał Mariusz Topka, 5686g; przed Wiesławem Pażątka Lipińskim, 818g i Jakubem Cieslińskim, 526g. Największą rybę złowił Mariusz Topka - leszcz, 38cm, ponad 0,5kg.
          W klasyfikacji ogólnej mistrzostw seniorów pierwsze miejsce zdobył Mariusz Topka z wynikiem 6409 pkt; drugie miejsce uzyskał Jarosław Ilgert z wynikiem 1705 pkt, a trzecie Stanisław Gliszczyński z wynikiem 1311 pkt. W klasyfikacji ogólnej juniorów wygrał Gniewomir Śpiołek przed Tomirem i Emilianem.
          Mistrzostwa zakończyły się rozdaniem nagród i wspólnym ogniskiem.
          W imieniu redakcji wyrażam gorące podziękowanie członkom koła wędkarskiego za pomysł wyżej opisanych zawodów i jego udaną realizację, tym bardziej, że wszystko zostało przygotowane w ramach pracy społecznej, całkowicie nieodpłatnej, ale być może przynoszącej dzięki temu jeszcze większą satysfakcję. Dobrze, że koło wędkarskie powstało i pomyślnie rozwija swoją obywatelską i wspólnotową działalność.
          Następne zawody wędkarskie odbędą się 3 Maja o puchar Wójta Gminy Lipnica - spławik oraz w połowie maja - spinning na J. Głęboczek.