STRONA GŁÓWNA

GAZETKA PARAFIALNA ZA GMINNE PIENIĄDZE?

          Jak się dowiedzieliśmy, podczas jednej z ostatnich niedzieli proboszcz parafii Borzyszkowy ks. Ryszard Górny na Mszy św. skrytykował obecnie wybranych za to, że nie będzie już gazetki parafialnej.
          Jak ustaliliśmy gazetka parafialna w Borzyszkowych ukazywała się co tydzień i zawierała istotne informacje dotyczące życia parafii borzyszkowskiej. Według nieoficjalnych informacji drukowana była również na gminnym ksero za gminne pieniądze w czasie kadencji wójta Narlocha, a parafia nie zapłaciła ani grosza za wydawanie swego czasopisma w urzędzie gminy.
          Ks. proboszcz Ryszard Górny nie podał żadnego wyjaśnienia dla tej sprawy.
          Chwalimy pomysł wydawania parafialnego czasopisma. Odnalezienie ludzi chętnych do działania i stałe tworzenie cyklicznego biuletynu informacyjnego jest kolejnym potwierdzeniem naszego redakcyjnego twierdzenia, że Gochy obfitują w osoby pełne energii i społecznego zaangażowania.
          Niepokoi nas brak chęci udzielenia wyjaśnień ze strony borzyszkowskiego proboszcza. Gdyby parafia płaciła za druk, albo gdyby istniała formalna umowa na dofinansowanie druku ze strony gminy, to wystarczyłoby tylko to potwierdzić.
          Można postawić pytanie: dlaczego jedna parafia mogła i korzystała z publicznych pieniędzy, a inne nie?
          W tym kontekście krytykowanie obecnie wybranych podczas Mszy św. przez ks. proboszcza Górnego jest zdaniem naszej redakcji nieuzasadnione.

JAR


ARCHIWUM
GALERIAWIADOMOŚCI
LINKI2010
PRASA LOKALNA2009
REDAKCJA2008
 2007
 PRASA LOKALNA
 2010
 2009
1 % 2013
na LIPNICZANKĘ
2008
 
  
Liczba odwiedzin :  4957Copyright © Wornk 2008-2012AKTUALIZACJA: 08.01.2012r.