STRONA GŁÓWNA

DRUGA "HALÓWKA" W LIPNICY

          6 stycznia br., w uroczystość Objawienia Pańskiego (święto Trzech Króli) na sali gimnastycznej ZS Lipnica rozegrano II Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn OSP.
          Do zawodów stanęło 8 zespołów. Reprezentowane były wszystkie jednostki OSP z terenu naszej gminy oraz Nadleśnictwo Osusznica. Na początku rozegrano mecze eliminacyjne w dwóch grupach: A - OSP Borzyszkowy, OSP Gliśno Wielkie, Nadleśnictwo Osusznica i OSP Zapceń oraz B - OSP Borowy Młyn, OSP Brzeźno Szlacheckie, OSP Lipnica i OSP Prądzona.
          Pojedynki drużyn sędziowali arbitrzy z Bytowa: Roman Capar i Kazimierz Szczegielniak, a na zwycięzców czekały cztery nagrody. Puchar za I miejsce ufundował prezes gminny OSP dh Roman Reszka, puchar za II miejsce - komendant gminny OSP dh Wojciech Megier, puchar za III miejsce - przedstawiciel gospodarzy zawodów prezes jednostki OSP Lipnica dh Andrzej Cieśliński, a statuetkę dla najlepszego strzelca z nagrodą rzeczową - wójt Andrzej Lemańczyk. Sekretariat zawodów tworzyli: Franciszek Latuszewski i autor tekstu.
          W grupie A zwyciężyła drużyna z Gliśna Wlk. przed Borzyszkowami, Zapceniem i Leśnikami, a w grupie B - drużyna z Lipnicy przed Brzeźnem Szlacheckim, Borowym Młynem i Prądzoną.
          Wśród meczy eliminacyjnych widzowie dostrzegli "derby kopalniane" pomiędzy Gliśnem Wlk., a Borzyszkowami, które zakończyły się jednobramkowym remisem oraz dwa "małe finały": Borzyszkowy - Zapceń (1:1) i Borowy Młyn - Lipnica (0:2), który oba zespoły kończyły w osłabieniu po czerwonych kartkach.
          Pasjonujący w końcówce był mecz Borowy Młyn - Brzeźno Szlacheckie, kiedy na 1 min. przed końcowym gwizdkiem zawodnik z Brzeźna otrzymał dwuminutową karę, a jego drużyna wykonała jeszcze dwie bardzo groźne akcje podbramkowe.
          Najbardziej jednak zadziwiała obecnych na sali postawa i gra teamu z Gliśna Wielkiego. -Najładniej grająca drużyna zespołowo.- taką charakterystykę podał dh Roman Reszka. Sami zainteresowani przyznali, że grają bez wcześniejszego przygotowania, a zgrywali się ze sobą na boisku podczas turnieju. Widoczna była silna wola walki i osiągnięcia zwycięstwa. Jak powiedział po meczu półfinałowym dh Karol Łada: -Na ten finał czekaliśmy 16 lat.-
          Najwięcej emocji dostarczyły zebranym mecze półfinałowe. Gliśno Wlk. pokonało Brzeźno Szlach. 4:2, a Lipnica pokonała Borzyszkowy dopiero w rzutach karnych. Na bramce stanęli: Wiesław Pupka Lipiński (Borzyszkowy) i Tomasz Świątek Brzeziński (Lipnica). Dwaj pierwsi zawodnicy pokonali bramkarzy. Potem zawodnik z Lipnicy trafił w nogi golkipera z Borzyszkowych i ten team stanął przed swoją szansą. Niestety piłkarz pośpieszył się i strzelił przed gwizdkiem arbitra. Bramka nie została zaliczona. Ponowny strzał nie przyniósł szczęścia zawodnikowi, bo podobnie jak jego poprzednik trafił bramkarza w nogi. Nadeszła runda nerwów. Bardziej wytrzymały okazał się zawodnik z Lipnicy i w ten sposób gospodarze weszli do finału, w którym spotkali się z Gliśnem Wlk.
          Mecz finałowy pewnie wygrali gospodarze zawodów 5:0.
          Klasyfikacja końcowa turnieju (od ostatniego miejsca): Leśnicy, Prądzona, Zapceń, Borowy Młyn, Brzeźno Szlacheckie, Borzyszkowy, Gliśno Wielkie i Lipnica. Królem strzelców został Klaudiusz Szyca (OSP Zapceń) z wynikiem 7 bramek. Tuż za nim był Seweryn Rzepiński (OSP Lipnica) z 6 bramkami oraz Tomasz Dąbek i Patryk Pałubicki (obaj OSP Gliśno Wlk.), każdy po 5 bramek.
          Po rozdaniu nagród poprosiliśmy o komentarz arbitrów turnieju. -Wysoki poziom. Chłopcy wysportowani, silni i zdyscyplinowani. Organizacja dobra, dużo drużyn, co cieszy. Ogólnie dobry turniej.- powiedział Kazimierz Szczegielniak.
          Jak dowiedzieliśmy się na zakończenie, turniej będzie rozgrywany już w stałym terminie, co roku zwyczajowo każdego 6 stycznia.
          Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich zainteresowanych za rok na kolejny turniej oraz podziękować za udział i organizację turnieju tegorocznego.

JAR


ARCHIWUM
GALERIAWIADOMOŚCI
LINKI2010
PRASA LOKALNA2009
REDAKCJA2008
 2007
 PRASA LOKALNA
 2010
 2009
1 % 2013
na LIPNICZANKĘ
2008
 
  
Liczba odwiedzin :  4963Copyright © Wornk 2008-2012AKTUALIZACJA: 08.01.2012r.