STRONA GŁÓWNA

KONTROWERSYJNA SPRAWA MASZTU TELEFONII KOMÓRKOWEJ ROZSTRZYGNIĘTA

          Jeszcze w grudniu 2010r. mieszkańców ulicy Leśnej w Lipnicy zelektryzowała wiadomość, że nadal prowadzone jest postępowanie w sprawie wieży telefonicznej obok ich ulicy i że wójt Lemańczyk szykuje się do podpisania decyzji o warunkach zabudowy dla wspomnianej wyżej wieży.

          -Czekam na zebranie wiejskie, aby zapytać wójta o naszą przyszłość- Grzegorz Gostomczyk nie kryje nadziei na kompromisowe załatwienie problemu. -Nie sprzeciwiam się wieży jako takiej, ale jej lokalizacji. Nie chcę być z rodziną narażony na wysokie promieniowanie. Dlaczego wieża nie może powstać dalej, pod lasem, kilkaset metrów od naszych domów?- kończy retorycznie.

          -27 stycznia zamierzam spotkać się z inwestorem, aby namówić go do zmiany lokalizacji wieży- wyjaśnia wójt gminy Lipnica Andrzej Lemańczyk. -Kieruję się tutaj opinią najbardziej zainteresowanych mieszkańców, którzy nie sprzeciwiają się wieży jako takiej, ale chcą, aby wieża powstała w większej odległości od ich domów.-

          Jak dowiedzieliśmy się w dniu składania numeru do druku (27 stycznia br.) wójt Lemańczyk doszedł do porozumienia z inwestorem i wieża zostanie wybudowana w innej lokalizacji. O szczegółach poinformujemy czytelników w wydaniu internetowym.

JAR


ARCHIWUM
GALERIAWIADOMOŚCI
LINKI2010
PRASA LOKALNA2009
REDAKCJA2008
 2007
 PRASA LOKALNA
 2010
 2009
1 % 2013
na LIPNICZANKĘ
2008
 
  
Liczba odwiedzin :  4992Copyright © Wornk 2008-2012AKTUALIZACJA: 08.01.2012r.